در این مقاله روش های افزایش فروش در کسب و کار اینترنتی را به شما خواهیم گفت تا بتوانید درآمد بیشتری از بیزینس اینترنتی خودتان داشته باشید

واقعیت فروش

بزرگ ترین عامل افزایش فروش در کسب و کار های اینترنتی اعتماد سازی برای کسب و کار است شما به عنوان صاحب یک کسب و کار آنلاین باید بسیار بر روی اعتماد مخاطب نسبت به کسب و کار شما حساس باشید و هر روز بر این فکر باشید که چطور می‌توانید اعتماد مخاطب نسبت به کسب و کارتان در فضایی آنلاین افزایش دهید.

معرفی محصول و خدمات

در شروع می‌خواهیم از شما یک سوال را بپرسیم، آیا شما از کسی خرید می‌کنید که برای آن کس اعتماد نداشته باشید؟ قطعا جواب شما خیر خرید نمی‌کنم است، شما وقتی می‌توانید فروش عالی را رقم بزنید که اول اعتماد ایجاد شده باشد، خیلی از کسب و کار های اینترنتی همان اول که وارد وبسایت با پیج‌شان می‌شوید میگویند که از ما خرید کنید، این تلاش آن بیهوده است چرا که اولین مرحله فروش را انجام نداده‌اند و به سراغ مورد دوم که معرفی محصول است رفته‌اند در نهایت مخاطبین هم چون به آن فروشگاه اینترنتی اعتماد ندارند در ذهن‌شان فکر می‌کنند آن محصول یا خدمات این کسب و کار اینترنتی هم داری اعتماد کافی نیست و چون پایه فروش اعتماد است مخاطبین تا وقتی که ابتدا اعتماد سازی انجام نشود خریدی را هم انجام نخواهند داد.

چگونه اعتماد سازی انجام دهیم

برای افزایش اعتماد مخاطب نسبت به برند و کسب و کاری اینترنتی شما می‌توانید از روش باز کردن گره ذهنی مخاطب استفاده کنید، گره ذهنی یعنی اینکه شما یک سوال از ذهن مخاطب را جواب دهید و یا مشکلی که برای مخاطب در ذهنش ایجاد شده است را از بین ببرید به این مورد میگوییم گره ذهنی مخاطب و باز شدن آن توسط بیزینس.

چگونه از بین بردن گره ذهنی مخاطب باعث معجزات می‌شود

در اصل گره ذهنی یکی از مواردی است که کسب و کارها می توانند از آن برای اعتماد سازی به برند و بیزینس خود استفاده کنند در تمامی کسب و کارها قابل استفاده است و می‌تواند در تمامی کسب و کارها  نتیجه خوبی را از لحاظ اعتماد سازی بر جا بگذارد، به دلیل اینکه گره ذهنی یک سوال و مشکلی در ذهن مخاطب است وقتی شما آن را گره گشایی می‌کنید مخاطبین به شما ناخودآگاه اعتماد می‌کنند و این اعتماد از این می‌آد که شما را به عنوان استاد خود می‌شناسند و می‌دانند که شما کارتان را بلد هستید برای همین اعتماد به صورت ناخودآگاهی در ذهن مخاطبین ایجاد می‌شود.

دنبال افزایش درآمد بیزینس تان هستید؟

برای شما خبر عالی داریم!

برای تان پادکستی را آماده کردیم که بتوانید بیزینس تان را رشد و درآمدتان را افزایش دهید

این پادکست به مدت محدود بصورت هدیه می باشد

برای دانلود پادکست بر روی دکمه پایین کلیک کنید

برای این که بتوانید گره های ذهنی مخاطبین خود را تشخیص دهید باید سوالات و ابهاماتی که برای شما در راه های ارتباطی با مخاطبین می‌آید را بررسی کنید و ابهامات و مشکلاتی که در ذهن مخاطب هنگام خرید محصول یا خدمات و مواردی از این قبیل است را پاسخ دهید.

برای مثال شخصی که می‌خواهد زعفران خرید کند یک مشکلی دارد به اسم خرید اشتباهی یا خرید زعفران جعلی و اگر که شما به این گره ذهنی یا مشکلی که در ذهن مخاطب به وجود آمده پاسخ دهید می توانید اعتماد مخاطب را جلب کنید.

نکات بسیار مهم

وقتی گره ذهنی مخاطبین خود را فهمیدید باید به صورت تولید محتوا و درست کردن یک آموزش در قالب ویدئو یا پادکست یا pdf به این گره ذهنی و مشکل در ذهن مخاطب پاسخ دهید و این محتوا را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید و اگر  در اینستاگرام فعالیت می‌کنید در یک هایلایت با اسم مشکلات شما بسازید و محتوا را در آن جا هم قرار دهید، پیشنهاد ما برای شما این است که از ویدئو استفاده کنید چون اگر در ویدئو چهره خودتان را نشان دهید اعتماد مخاطب بیشتر هم می‌شود.

سخن نهایی

بزرگترین علت خرید نکردن مشتریان کسب و کار شما بی اعتمادی نسبت به کسب و کار شما است شما باید این بی اعتمادی مخاطبین یا مشتریان خود را از ذهنشان خارج کنید و بجای آن اعتماد را وارد کنید و این را می‌توانید با باز کردن گره ذهنی مخاطبین یا مشتریان خود انجام دهید.