بسیاری از بیزینس ها نمی‌توانند صحیح از تخفیف استفاده کنند و این باعث کمتر شدن فروش می‌شود، در این مقاله نحوه صحیح تخفیف دادن را یاد می‌گیرید

اشتباه اکثر کسب و کار ها

همه ای کسب و کار خیلی راحت تخیف می‌دهد ولی بعد مدتی دیگر تخفیف کار نمی‌کند و هر چقدر هم تخفیف می‌دهند بجای اینکه فروش را افزایش دهد چون اعتماد را پایین می‌آورد دیگر مخاطب ترغیب نمی‌شود که از شما خرید کند، پس باید روش های صحیح تخفیف دادن را یاد بگیرید.

همیشه تخفیف نداشته باشید

بعضی از کسب و کار ها در تمام روز، هفته و سال تخفیف می‌دهند و این مورد کاملا اشتباه است، اگر که تا به حال این کار را انجام می‌دادید باید به شما بگوییم که همیشه تخفیف دادن نه تنها در فروشتان تاثیری ندارد بلکه کمتر شدن اعتماد مخاطب به کسب و کار و برند شما می‌شود پس به هیچ عنوان در تمام زمان ها تخفیف نداشته باشید با رعایت موارد این مقاله این مورد محقق خواهد شد.

بیس یا پایه تمامی کمپین های تخفیفی

هر تخفیفی می‌خواهید بدهید باید یک اصل را در خوداش داشته باشد آن هم این است که محدودیت زمانی به تخفیف ها داشته باشید یعنی یک مدتی را برای شروع و پایان تخفیفات داشته باشید مثلا اگر که یک فروشگاه هستید کمپین فروش را شروع می‌کنید تخفیف هم مثلا 5 درصد می‌دهید و به مخاطبین اعلام می‌کنید که ما 5 درصد تخفیف گذاشتیم و امروز شروع می‌شود تا 3 روز دیگر می‌توانید از این تخفیف استفاده کنید، حالا برایتان درکی شد که دقیقا چه کاری را انجام دهید.

نکته مهم در رابطه با محدودیت زمانی

سعی کنید زمان تخفیف را 6 روز در نظر بگیرید و به مخاطبین خود اعلام کنید که 3 روز این تخفیف وجود دارد و بعد از رسیدن سومین روز اعلام کنید که تخفیف تمدید شد، تا مخاطبینی که خرید نکرده بودند به هر دلیلی، خرید کنند؛ البته اگر که مخاطبین خودتان تمدید تخفیف را درخواست کردند، این کار را انجام دهید تا فروش بیشتری را تجربه کنید.

دنبال افزایش درآمد بیزینس تان هستید؟

برای شما خبر عالی داریم!

برای تان پادکستی را آماده کردیم که بتوانید بیزینس تان را رشد و درآمدتان را افزایش دهید

این پادکست به مدت محدود بصورت هدیه می باشد

برای دانلود پادکست بر روی دکمه پایین کلیک کنید

نکته مهم 2 در رابطه با محدودیت زمانی

حتما هر روز از طریق ایمیل، استوری، SMS و… به مخاطبین یاد آوری کنید که مثلا کمتر از 2 روز برای اتمام تخیف باقی مانده و وقتی به روز آخر رسیدید هر ساعت این کار را انجام دهید یعنی در روز سوم که آخرین روز کمپین است مثلا sms ارسال کنید و یاد آوری کنید، با این جمله ( تا پایان تخفیف، X ساعت باقی مانده، هر چه سریع تر اقدام کنید تا موجودی مان تمام نشود ) همین جمله باعث ترغیب بیشتر خواهد شد برای اینکه خریدشان را انجام دهند.

انواع روش های تخفیف دادن

در پایین انواع روش های تخفیف دادن را یاد میگیرید و می‌توانید در تخفیف هایتان استفاده کنید و نتایج‌شان فوق‌العاده خواهد بود.

1- تخفیف دادن به اولین مشتری ها

در یک بازه زمانی اعلام کنید که به اولین خرید شما تخفیف X درصدی می‌دهیم و سعی کنید با این جمله شروع به جذب مشتری کنید می‌توانید از استوری و پست اینستاگرام هم کمک بگیرید برای تبلیغ اینکه شما به اولین خریداران تخیف می‌دهید.

2- تخفیف برای خرید X مبلغی

تخفیف برای خرید X مبلغی یعنی اینکه یک عدد را تعیین کردید مثلا 100 هزار تومان و می‌گویید تا آخر 3 روی هر کسی خریداش از 100 هزار تومان بیشتر باشد، تخفیف مثلا 5 درصدی می‌دهیم، با این کار مخاطبین بسیار زیادی ترغیب خواهند شد که بیاییند هم از شما خرید کنند و هم مبلغ بیشتری هم خرید کنند.

3- تخفیف برای روز های مناسبتی

شما می‌توانید در روز های مناسبتی تخفیف در نظر بگیرید برای تمامی افراد، این نوع تخفیف دادن می‌تواند برایتان کمک کند که بیشتر بفروشید.

جمع بندی

حتما برای تمامی تخفیفات خودتان محدودیت زمانی داشته باشید و 3 موردی که گفته شد برای روش های تخفیف دادن را هم اجرا کنید تا بتوانید بهترین کمپین های تخفیف را داشته باشید و فروش بیشتری را رقم بزنید.