انضبا‌ط فردی و تاثیر آن در موفقیت در این مقاله جامع، اصلی ترین راهکار و روش های افزایش انضباط فردی یا انضباط شخصی را برایتان باز میکنیم چرا که مهم ترین عامل موفقیت افراد موفق در انضباط فردی شان بوده است.

تعریف انضباط فردی یا انضباط شخصی

انضباط فردی یعنی احساسات خودتان را کنترل کنید و بر روی تعلل ها تسلط پیدا کنید، به زبان ساده انجام کار های الزامی برای دریافت نتایج، صرف نظر از علاقه به انجام کار، کار های که در زمان تعیین شده که بهترین نتیجه در آن زمان حاصل می شود، آن کار ها انجام گیرد با کیفیت، بدونه اینکه، حوصله، انرژی، زمان، تمرکز انجام آن کار را داشته باشید یا حوصله، انرژی، زمان، تمرکز انجام آن کار را نداشته باشید، شما با راهکار های علمی و سیستمی می توانید انضباط فردی خودتان را افزایش دهید.

یک فرد موفق را به ذهنتان بیاورید، حالا به این فکر کنید که آن فرد چقدر منضبط است، بله! همیشه افراد موفق، کارآفرینان جهانی انضباط فردی یا انضباط شخصی را بیشتر همه افراد سطح معمولی جامعه رعایت میکنند، همیشه در خاطر داشته باشید موفقیت و پیشرفت با بی نظمی در تضاد است.

هزینه موفقیت انضباط فردی است !

شما باید برای موفقیت، قربانی کردن را به خوبی اجرا کنید از نگاه دیگر انضباط فردی یا انضباط شخصی بر روی قربانی کردن بنا شده است و همیشه در حال انجام کار های باشید که برای رسیدن به اهداف تان الزامی هستند.

افراد موفق همیشه کار های سخت را در شروع روز انجام میدهند، تعلل، پشت گوش اندازی خیلی کمی نسبت به عموم مردم دارند، ولی متاسفانه خیلی از افراد با کار های آسان، روز را شروع می کنند و در اکثر مواقع روز تمام می شود و میبینند کار مهمی که قرار بود انجام دهند را انجام نداده اند، پشت گوش اندازی بسیار زیادی در روز دارند، موفقیت هزینه دارد! شما نباید انتظار داشته باشید که با انجام کار های قبلی به جایگاه متفاوتی خواهید رسید این اشتباه است شما باید چند ده یا چند صد برابر امروز تان تلاش کنید تا به موفقیت های بزرگی برسید.

دنبال افزایش درآمد بیزینس تان هستید؟

برای شما خبر عالی داریم!

برای تان پادکستی را آماده کردیم که بتوانید بیزینس تان را رشد و درآمدتان را افزایش دهید

این پادکست به مدت محدود بصورت هدیه می باشد

برای دانلود پادکست بر روی دکمه پایین کلیک کنید

در واقع کار های سخت هست که موفقیت را در کوتاه مدت یا در بلند مدت به وجود می آورند، پس شما باید بچسبید روی کار های سخت و آنها را انجام دهید، شما باید با تمایلات خود بجنگید و اجازه ندهید آن ها شما را به اسیر خودشان تبدیل کنند.

اگر شما روزی تمام کار های که در مسئولیت تان بوده را انجام داده باشید حالتان خیلی خوب بود و انگیزه درونی داشتید.

انضباط فردی یا انضباط شخصی یک عادت است و شما با تمرین و تکرار می توانید آن را فرا بگیرید.

همه ما ها می دانیم که مثلا یک دانش آموزش در انجام تکالیف اش تعلل می کند و پشت گوش می اندازد تا آخرین روز، در آخرین روز فشار زیادی را متحمل می شود که شاید یک کاری را نصفه نیمه به اتمام برساند حالا یک کار مهم مثل مطالعه برای موفقیت که چند صد برابر از تکلیف مثالی که زدیم مهم تر است همان تعلل وجود دارد.

مکانیزم مغز برای عقب نگهداشتن

همه چیز مغز و ذهن ما است، اگر برای مکانیزم مغز تسلط پیدا کنیم در واقع می توانیم تشخیص دهیم منشا انجام بعضی از کار ها و انجام ندادن کار ها چیست.

3 قسمت مغز

برای درک بیشر و آگاهی شما 3 قسمت مغز را توضیح میدهیم.

قسمت اول : مغز قدیم

مغز قدیم وظیفه این را دارد که شما را آماده نگهدارد برای زنده ماندن همیشه تصور مغز قدیم این است که بعد چند دقیقه قرار است یک اتفاق بدی بیفتد و برای این که با آن اتفاق مقابله کند سعی بر این دارد که انرژی بدن را نگهدارد برای روبرو شدن با تهدید تا حفظ بقا کند.

دقیقا از این مغز سرچشمه میگیرد که هر وقت دید شما میخواهید یک کاری را انجام دهید که از انرژی قرار هست که استفاده بشود و انرژی از دست برود، جلوگیری می کند و شما را نگه می دارد.

قسمت دوم : مغز میانی

این قسمت این مغز فقط دنبال شادی و تفریح است و دقیقا وقتی مغز قدیم ما را انجام کار مهم باز میدارد مغز میانی به راه می افتد برای اینکه کاری که ما انجام ندادیم را یک کار لذت بخش جلوه دهد.

قسمت سوم : مغز جدید

این تنها قسمت مغز است که ما را وادار می کند تا کار های درست را انجام دهیم مثل ورزش، مطالعه، کار.

ولی این قسمت مغز قدرت کمتری نسبت به مغز قدیم دارد ( چون مغز قدیم مسئولیت بزرگتری دارد آن هم این است که ما زنده بمانیم ) و نمی تواند در برابر مغز قدیم مقاومت کند و سریع تسلیم می شود.

انگیزه را فراموش کنید!

تعجب کردید نه؟، بله انگیزه در بیشتر مواقع انگیزه بیرونی باعث رشد پایدار نمی شود، بنابراین کارآفرینان مطرح جهان خودشان را طوری برنامه ریزی کردند که چه انگیزه و حوصله داشته باشند چه نداشته باشند کار های که باعث رشد و موفقیت می شود را انجام می دهند، پس بهتر است که رسانه های انگیزشی و پیج های که از انگیزه صحبت می کنند را فالو نکنید چون در طولانی مدت به اعتماد بنفس، انضباط فردی یا انضباط شخصی تان آسیب خواهد زد

و البته زمان شما با دنبال کردن رسانه های انگیزشی به هدر می رود پس بهتر است که با راهکار های ماندگار انگیزه خودتان و انضباط فردی یا انضباط شخصی تان را افزایش دهید.

چاک کلوز : انگیزه، برای تازه کار ها است حرفه ای ها برمی‌خیزند و کار شان را انجام می دهند.

فکر کردن به عواقب انجام ندادن آن کار در آینده برای افزایش انضباط فردی

شما می توانید با فکر کردن به عواقب انجام ندادن آن کار در آینده می توانید خیلی زیاد انضباط فردی یا انضباط شخصی خود را افزایش دهید برای مثال: ( اگر من در روز، چند ساعت آموزش نبینم بعد دو سال تمامی رقبای حوزه کاری من، من را پشت سر خواهند گذاشت و 80 درصد بازار را به دست خواهند گرفت ) با چنین جملاتی می توانید انگیزه درونی و واقعی خود را به جهش درآورید.

انگیزه های درونی مثل انگیزه های بیرونی نیستند که خیلی سریع مثل هوای یک بادکنک از بین بروند پس تمام سعی تان را کنید تا در انگیزه دهی به خودتان به عوامل بیرونی وابسته نباشد مثل رسانه های انگیزشی.

دایره برتری خودتان را پیدا کنید !

دایره برتری یعنی نقاط قوت خودتان را پیدا کنید به زبان ساده کار های را که انجام میدهید اکثریت آن ها از مجموعه کار های باشند که مهارت کافی برای انجام آن کار ها را داشته باشید، شما باید کار های را پیدا کنید که اگر حوصله و یا انگیزه انجام آن کار را هم نداشته باشید، بدونه اینکه فشار به خودتان بیاورید می توانید حتی بدونه فکر کردن، آن کار ها را انجام دهید.

اغلب، ذهن سراغ کار های میرود که تسلط خیلی زیادی را بر روی آن کار دارد و در حالی که شما انرژی، انگیزه، حوصله هم نداشته باشید در بهترین شکل ممکن آن کاری که مورد علاقه شما و تسلط کافی بر روی آن دارید را انجام می دهید.

ساختن اثر برنده برای افزایش انضباط فردی یا انضباط شخصی

اثر برنده یعنی شما برای خودتان اقدامات کوچک تعریف می کنید و با موفقیت به آن ها میرسید و هر یک از موفقیت های کوچک، ‌شما را آماده می کند به موفقیت های بزرگتر در زندگی.

انسان اگر در هر کاری با موفقیت بتواند از پس آن کار بر بیایید، اعتماد بنفس و جنگجوی در آن بیشتر می شود و این برای انجام کار ها فوق العاده است.

با ساختن اثر برنده اگر در هر کاری موفقیت کسب کنید، ناخودآگاه تشویق می شوید کار های بیشتر و بزرگ تری را انجام دهید، قدرت پیشروی و انگیزه درونی، شما را ترغیب می کند تا کار بیشر و اقدامات بیشتری را انجام دهید.

برای استفاده از اثر برنده، شما باید کار های رو بعنوان اقدام انتخاب کنید که انرژی، تلاش زیاد، زمان بیشتر را از شما نگیرد تا بتوانید به آسانی اقدام های ساده و کم حجم را انجام می دهید و در نتیجه آماده می شوید به انجا مکار های بزرگ تر و نتایج خیلی بزرگی را با ساختن اثر برنده می توانید تجربه کنید.

درنگ نکنید شروع کنید !

سخت ترین بخش انجام کار در شروع آن کار است، اگر استارت کار را بزنید خیلی سریع ذهنتان به آن کار عادت خواهد کرد و اغلب آن کار را تا جای ممکن انجام خواهید داد و با بازدهی خیلی بیشتر، حتی مدیریت زمان را رعایت خواهید کرد چون در همان لحظه اول شروع به اقدام کردن کردید.

شروع کردن کار مخصوصا در زمان های که حوصله و انرژی انجام کار هایتان را ندارید فوق العاده هست و می توان در خیلی از مواقع به کار، برد تا بازدهی خودتان را افزایش دهید و به آن مسلط شوید.

پیدا کردن دلیل انجام کار ها برای افزایش انضباط فردی

برای افزایش انضباط فردی یکی از مهم ترین راهکار همین راهکار است که شما برای انجام کار هایتان دلیل منطقی پیدا می کنید، هر کاری را که می خواهید انجام دهید ابتدا قبل از شروع کار دلیل انجام آن کار را پیدا کنید، شما قبل از انجام هر کاری باید برایش فکر کنید، شما باید برای فکر کردن زمان اختصاص دهید.

توماس ادیسون : فکر کردن سخت ترین انضباط است.

قبل از شروع هر اقدام بزرگی مثل راه اندازی کسب و کار یا شرکت شما حتما باید دلیل قانع کننده ای که در پشت پرده است را پیدا کنید وگرنه بعد مدتی احتمالا کار های مهمی که مثلا برای رشد کسب و کارتان انجام دهید را پشت گوش خواهید انداخت، برای پیدا کردن دلیل قانع کننده زمانی را برای فکر کردن اختصاص دهید.

اگر که دلیل قانع کننده ای برای کاری که می خواهید انجام دهید پیدا کردید، کار را شروع کنید و در سریع ترین زمان ممکن، برای اقدامات آن تصمیم گیری کنید تا انجام دادن کار راحت تر شود.

سریع تصمیم نگرفتن برای افزایش انضباط فردی یا انضباط شخصی

تصمیمات سریع در اکثر مواقع تصمیمات اشتباه هستند اگر میخواهید کار بزرگی انجام دهید باید خیلی برایش از جنبه های مختلف فکر کنید هر چقدر در تصمیم گیری دقت بیشتری به خرج دهید کیفیت تصمیم تان بیشتر می شود.

در حالی که تمرکز کردید روی کاری که میخواهید انجام دهید حتما کاغذ و قلم به همراه داشته باشید تا موارد مهم را یادداشت کنید، توجه داشته باشید که سریع تصمیم را نگیرید حتی راهکار را پیدا کردید.

عدم موفقیت با شکستن چرخه انجام

چرخه ای بسیار حساس یعنی چرخه انجام، نقش مهم و کلیدی را در کار های ما دارد و اگر روزی به هر دلیلی بخواهید کار های که انجام مداوم آن ها برای موفق شدن تان است را قطع کنید یعنی به ته خط رسیدید.

اگر شما کاری را مداوم انجام میدهید را یک الی چند روز انجام ندهید، مغز عادت جدید یعنی انجام ندادن را به جای انجام دادن جایگزین می کند.

دلیل اینکه این چرخه شکسته می شود ذهن تان است بله ذهنتان، مثل دوست است ولی دوستی که دورو دارد روی دومی آن بزرگ ترین دشمن شماست!  شما را با گول زدن های الکی مثل امروز وقت اش را ندارم یا حوصله انجام کار را ندارم و … ذهن برای اینکه از ناحیه امن خود خارج نشود این نوع واکنش را نشان می دهد پس آگاه و دست به سلاح باشید.

شما باید قبل شروع کار هایتان به خودتان قول دهید امروز هر اتقاقی افتاد، بدونه تعلل و بدون بهانه من کار هایم را ادامه می دهم.

بعد از اینکه قول دادید، نباید کار های را به برنامه روزانه تان اضافه کنید که نتواند از پسشان بر بیاید، کار های را بعنوان اقدام مداوم می توانید انجام دهید که برنامه روزتان و کار های آن سنگین نباشد و برای آن اقدام بزرگ که نتیجه بزرگی را دارد را در روز با برداشتن چندین قدم کوچک می توانید انجام دهید تا بیشترین بازدهی را بگیرید.

با این کار احتمال دارد که موفقیت هایتان در زمان دیر تر اتفاق افتاده باشد، ولی این نوع تفکر اشتباه است شما هر روز قدم کوچک بر می دارید تا اینکه بخواهید قدم های بزرگی بردارید و در آخر آن کار را کنار بگذارید.

تسلیم نشوید و ادامه دهید

بزرگ ترین دشمن شما خسته شدن و ادامه ندادن است اگر به انجام دادن کار هایتان عادت کنید دیگر نباید آن ها را رها کنید اگر رها کنید مغز، شما را به ادامه روند رها کردن تان مجبور خواهد کرد، باید با وجود خسته شدن و نامید شدن ادامه بدهید فقط این گزینه باعث می شود نتیجه بگیرید اگر این اتفاق بیفتد اعتماد بنفس تان برای انجام کار ها بیشتر خواهد شد پس با قدرت بدونه تعلل کار هایتان را انجام دهید.

سخت تر و بیشتر از دیگران کار کنید

اگر دنبال موفقیت های زیاد هستید پس با تلاش خودتان نشان دهید، برای اینکه بتوانید سریع به اهدفتان برسید باید تلاش سخت در کار باشد شما باید از دیگران، رقیب هایتان، اطرافیان تان بیشتر کار و تلاش کنید تا بیشترین نتایج را بگیرید.

هر چه بیشتر کار کنید خوش شانس ترید چون فرصت های بیشتری پیدا می کنید برای رشد در زندگی و کسب و کار تان.

خلوت کردن با خودتان برای افزایش انضباط فردی

اگر دنبال رشد و پیشرفت بیش از حد، افزایش حوصله و افزایش انضباط فردی هستید حتما در هر روز یک زمانی را اختصاص دهید با خودتان خلوت کنید و برای بیزینس یا برای زندگی تان فکر کنید، این روش فوق العاده جوابگو هست و شما با کمک این روش و تمام روش های که در مقاله سایت استاد کوچ عنوان شد می توانید بیشترین بازدهی را در کار هایتان داشته باشید.

وقتی دور برتان افراد زیادی است یعنی بازدهی تان برای انجام کار ها کمتر می شود سعی کنید در خلوت کار های تان را انجام دهید.

برنامه های باز در ذهن

برای درک بیشتر شما برنامه های باز در ذهن، تصور کنید که با گوشی موبایل تان در حال ساخت محتوا هستید و به کند شدن گوشی موبایلتان پی میبرید، این در بیشتر مواقع از باز بودن نرم افزار ها در پس زمینه گوشی این اتفاق می افتد، دقیقا ذهن هم مشابه این مورد عمل می کند در برابر کار های که انجام ندادید یا کار های که نصفه و نیمه رها کردید یعنی کار های که شروع کردید به انجام دادن ولی آن ها را به نتیجه نرساندید، قسمت های باز ذهن پر میشود از اقدامات و کار های که قرار است انجام دهید، این مورد بسیار در تمرکز تان اختلال ایجاد می کند.

بستن برنامه های باز در ذهن

برای اینکه بتوانید برنامه های باز در ذهن تان را ببندید سه تا گام را باید انجام دهید.

گام اول : لیست کردن

شما ابتدا باید قلم و کاغذ به دستتان بگیرید و با فکر کردن و تمرکز بر روی مواردی که میخواهید انجام دهید یا کار های نصفه و نیمه رها کردید را بنویسید در این قسمت دو مورد از همه چیز مهم تر است که در نوشتن آن کار به ترتیب ، 1. ضرورت 2. اولویت، کار ها را بنویسید مثال برای ضرورت : پرداخت قبض ها، مثال برای اولویت : کتاب خواندن.

هر روز سعی کنید 3 تا از این کار های که لیست کردید را انجام دهید فقط توجه کنید که کار های سخت که در اولویت قرار دارند را به اولین اقدام لیست بیاورید.

گام دوم : حذف کار های مرده

در این قسمت شما باید کارهای مرده تان را از لیست حذف کنید یعنی کار های که وقت و زمان انجام شان گذشته و دیگر از دستتان چیزی بر نمی آید که برای آن ها انجام دهید مثل قبض های که زمان پرداخت کردن شان گذشته، از بین مواردی که نوشته بودید این نوع موارد را تشخیص دهید و روی آن خط بکشید.

گام سوم : شفاف سازی

حتما برای هر یک از مواردی که در لیست می نویسید قسمت توضیحات اضافه کنید تا آن کار را انجام دهید تعللی در کار نباشد.

برای این که کار های که نوشتید را انجام دهید باید زمان انجام کار و چگونگی انجام کار را تعریف کنید و برای انجام آن کار ها از امروز اقدام کنید تا بهتر بتوانید متمرکز شوید روی کار های مهم روز تان.

معجزه پیدا کردن گلدن تایم  ( golden time ) برای افزایش انضباط فردی

میلیاردرهای جهان و کارآفرین های موفق یک تایمی برای خودشان اختصاص دادند که در این تایم کارها را انجام می دهند که بالاترین دستاورد را برای خلق می کند.

این زمان برای همه یکسان نیست شما فکر کنید در چه ساعت یا ساعت های از روز بیشترین سطح انرژی را دارید و در آن ساعت ها کار های را انجام دهید که بیشترین بازدهی را دارد این کار کار معمولا سخت هستند و تمرکز، انرژی زیادی را از شما می گیرند ولی بهترین نتایج را خلق می کنند.

پاداش دهی برای افزایش انضباط فردی

یکی از مهم ترین تفاوت افراد موفق با افراد شکست خورده این است که افراد موفق برای خودشان بعد از موفق شدن در انجام کار برای خودشان پاداش در نظر می گیرند ولی افراد شکست خورده یا ناموفق برای خودشان مجازات در نظر می گیرند.

پاداش در اغلب مواقع خیلی تاثیر گذار و قدرتمند تر از مجازات است چرا که به پاداشی که در آخر مسیر است خیلی در عملگرایی و اقداماتی که انجام میدهید تاثیر مثبتی دارد و انگیزه بسیار زیادی برای شروع و انجام کار خواهید داشت.

شما وقتی یک کاری را که تصمیم می گیرید به اتمام برسانید ذهن تان مقاومت را شروع می کند، ولی اگر بدانید که در آخر انجام آن کار یک پاداشی منتظرتان است انگیزه انجام آن کار را در زمان خیلی سریع بدست میاورید، چون ذهن ما انسان ها اگر به سختی های که قراره در مسیر وجود داشته باشد تمرکز کند، اغلب ناخودآگاه قدرت خودش را نشان داده و انگیزه ما را به صفر می رساند و جلوی انجام آن کار را میگیرد.

روش صحیح پاداش دهی

برای اینکه شما عادت منفی نداشته باشید باید از راهکار کلیدی استفاده کنید در انتخاب پاداش به کاری که انجام میدهید توجه کنید حتما باید کاری که قرار است بعد انجام اش پاداش دریافت کنید کار یا کار های روزانه باشد و بعد از انجام کار یک پاداش خیلی کوچک برای خودتان در نظر بگیرید ( مثل بازدید از اینستاگرام ) ولی وقتی که انجام کار ها را بدونه توقف و انجام مستمر تا یک هفته داشتید می توانید یک هدیه خیلی خوب برای خودتان در نظر بگیرید مثل رفتن به رستوران یا تفریحات مورد علاقه خودتان.

اگر دیدید یک اتفاق غیر منتظره افتاد و کار یا کار ها را نتواستید انجام دهید به هیچ عنوان مجازات درد بدنی در نظر نگیرید و ناراحت نشوید، در اتفاق های غیر منتظره همیشه فردای آن روز کاری که قرار بود انجام دهید را 2 برابر بیشتر کنید و کار را دو برابر بیشتر انجام دهید مثلا برنامه تان این بوده که مقاله بنویسد 500 کلمه ولی یک روز اتفاق غیر منتظره افتاد و نتوانستید، در این حالت باید فردای آن روز 1000 تا کلمه یا همان 2 برابر را بنویسید.

واگذار کردن کارها

خیلی از افراد کار آفرین برای افزایش بهره وری در کار هایشان کار های خود را واگذار میکنند و برای انجام کار های مهم خود میپردازند شما هم برای افزایش زمان و تمزکر تان حتما این کار را انجام دهید تا بیشترین بازدهی را از خودتان بگیرید.

اگر به این مورد پی بردید که زمان انجام کار های مهم و اولویت برنامه تان به تاخیر می افتد حتما کار های فوری را واگذار کنید و برای انجام کار های مهم خود ادامه دهید.

چک کردن شبکه های اجتماعی

متاسفانه چک کردن شبکه های اجتماعی در طول روز باعث از دست رفتن زمان می شود تحقیقات نشان داده است که میانگین ورود به نرم افزار اینستاگرام در طول روز در کاربران به 143 عدد رسیده است، شما اگر به این کار علاقه دارید باید در روز خیلی کم وارد سوشیال مدیا ها بشوید بهترین راهکار این است که در صبح ها هنگام خوردن صبحانه چک کردن شبکه های اجتماعی را انجام دهید و همیشه به زمانی که میگذرد توجه داشته باشید در طولانی مدت حتی صبح وارد شدن به شبکه های اجتماعی را هم بذارید کنار.

برای انجام کار ها پلن یا برنامه داشته باشید

خیلی مهم است که تمامی مواردی که قرار است فردا انجام دهید را به برنامه اولویت دار تبدیل کرده باشید بهترین زمان انجام این کار نیم ساعت قبل از خوابیدن است وقتی شما برنامه ریزی را در نیم ساعت قبل از خواب انجام میدهید شب که میخوابید ناخودآگاه تان در حال تجزیه و تحلیل است و در اکثز  موارد کارتان را سریع تر و پر انرژی تر انجام میدهید چون شب ناخودآگاه شما درگیر مواردی بود که شب نیم ساعت قبل از خواب برنامه اش را نوشته بودید اگر بگویید که من میتوانم کار هایم را به خاطر بسپارم سخت در اشتباه هستید چون ناخودآگاه شما در انجام کار ها بسیار فراموش کار است و احتمالا آن روز بعضی از کار ها را از یاد خواهید برد.

برنامه اولویت دار برای افزایش انضباط فردی

همیشه و همیشه برای کار های که در برنامه تان می نویسید اولویت انجام داشته باشید و همیشه کار های سخت را در اولویت اول قرار دهید و خودتان را متعهد کنید به انجام آن کار ها در نیم ساعت قبل از خوابیدن این برنامه اولویت دار به شما کمک می کند که کار های که انرژی، زمان و تمرکز زیادی لازم دارند را در اول روز که پر انرژی هستید انجام دهید تا در طول روز استرس انجام آن کار را نداشته باشید و برنامه باز در ذهن تان وجود نداشته باشد.

اندازه کار را تعیین کنید!

اکثر افراد در تعیین اندازه نمی توانند صحیح عمل کنند منظور از اندازه کار این است که وقتی شما یک کاری را شروع می کنید در کوچک ترین مشکلی در کار مغز برای منصرف کردن شما اقدام خواهد کرد مثلا صبح ساعت 4 به خودتان قول داده بودید که از خواب بیدار بشوید آلارم گوشی تان زنگ خورد به کار که میخواهید انجام دهید فکر می کنید، و به طولانی بودن زمان انجام کار پی میبرید اینجاست که ذهن تان در حال منصرف کردن شما برای شروع نکردن کار مورد نظر اقدام کرده.

راهکار منصرف نشدن از انجام کار

همیشه هر روز با خودتان خلوت کنید و شروع کنید به کار های که قرار است فردا انجام دهید بازه زمانی گذاشتن اگر کار خیلی سخت و انرژی بری فردا قرار است انجام دهید بهتر است که آن کار را به قسمت های کوچک تقسیم کنید مثلا قرار است که 50 صفحه از کتاب تان را بنوسید، باید بیایید به 3 قسمت تقسیم کنید اولین قسمت را صبح انجام دهید دومین قسمت را بعد از ظهر و سومین قسمت را شب، چنان تقسیم بندی را انجام دهید تا ذهن تان شما را منصرف نکند.

در انجام کار هایتان به زمان شروع که استارت میزنید خیلی توجه کنید که بدونه انرژی کار را شروع کنید در این حالت در بازه زمانی که آن کار را انجام میدهید انگیزه و انرژی تان افزایش پیدا خواهد کرد پس فقط شروع کنید.

تا حد ممکن گوشی موبایل را دور کنید

در انجام کار های که تقسیم شده اند برای اینکه تمرکز و زمانتان برای دیدن اعلاناتی که از شبکه های اجتماعی و .. صرف نشود حتما گوشی موبایلتان را از جای که در حال انجام کار های تقسیم شده هستید دور کنید.

شروع روز با انرژی برای افزایش انضباط فردی

همه چیز انرژی است، اگر شما بتوانید در اول روز انرژی دریافت کنید برای انجام کار های سخت و حوصله بر انرژی و انگیزه بالای خواهید داشت، شما وقتی شروع روز را با انرژی انجام میدهید این در طول روز برای شما مفید خواهد بود تا بهره وری بیشتری برای انجام کار هایتان داشته باشید.

راهکار های استارت روز پر انرژی

راهکار های که میتوانید شخصی سازی کنید برای لایف استایل خودتان.

1. صدای خودتان برای آلارم گوشی

شما با ضبط کردن صدای خودتان و قرار دادن آن به زنگ آلارم گوشی صبح را پر انرژی شروع می کنید برای این کار کافیه در ویس بگویید که ( من کاری را انجام میدهم که دیگران انجام نمیدهد، پس من موفق هستم، من فوق العاده هستم ) یا ( سلام، یک روز دیگر برای موفقیت های بیشتر، یک روز دیگر پر از انرژی ) یا چیز های که به شما انگیزه میدهد را می توانید ضبط کنید و بعنوان زنگ آلارم قرار دهید.

2. شروع یاد گیری

برای افزایش سطح انرژی حداقل 15 دقیقه در شروع روز به یاد گیری اختصاص دهید این کار بسیار مفید خواهد بود برای ادامه روز و سطح انرژی و انگیزه تان را ساعت ها حفظ خواهید کرد.

حذف ورودی های کم ارزش

شما باید از خودتان حفاظت کنید تا ورودی های کم ارزش نداشته باشید تا بتوانید زمان، انرژی و تمرکز تان را حفظ کنید برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید باید با خانواده و دوستان خودتان که برای موفقیت تان تاثیر مثبتی ندارند معاشرت نکنید و در طول زمان دوستان کم ارزش که باور های موفقیت ندارد را حذف کنید، شاید برایتان سخت باشد ولی باید بدانید که سم واقعی هستند و انقدر برایتان نزدیک هستند که آسیب پذیری بسیار بالای دارید.

جشن آخر روز

توجه داشته باشید وقتی شما روی انضباط فردی تان کار می کنید و روز به روز کار های مفید بیشتری انجام میدهید باید در آخر روز یعنی شب باید جشن بگیرید که من توانستم امروز کار هایم را انجام دهم در نظر داشته باشید که مغز برای عادت کردن به انجام کار های سخت روزانه به تشویق نیاز دارد و در نظر داشته باشید انضباط فردی در بلند مدت نتایج خیلی بزرگی میدهد ولی اگر بیشتر فکر کنید به این نتیجه میرسید که انجام کار های روزانه خودش یک موفقیت بزرگی به حساب می آید پس شما با جشن گرفتن این موفقیت های کوچک روزانه باعث می شود که ذهنتان به این انجام کار ها عادت کند و با اثر مرکب در آینده نتایج خیلی بزرگی را بگیرید.