چگونه می‌توانیم مشتری که در اول خرید نکرده است را بصورت اصولی پیگیری کنیم تا محصول یا خدمات ما را خرید کند

اهمیت پیگیری در فروش

یکی از مواردی که به شدت در فروش های ما تاثیر گذار است پیگیری در فروش می‌باشد، پیگیری در فروش یک مورد جدا نشدنی از فروش ما است برای اینکه بتوانیم مخاطب را که در دیدار یا در تماس اول خرید نکرده است را بعدا به مشتری تبدیل کنیم.

اشتباه فروشنده ها

چندین اشتباه در فروشنده ها وجود دارد که منشا اصلی این اشتباهات راحت طلبی است که وقتی شروع به تماس می‌کنیم سعی می‌کنیم بدون گذاشتن انرژی در تماس اول با مخاطب فروش انجام شود ولی هیچ وقت اینطوری فروش ایجاد نخواهد شد، فقط 20 درصد فروشنده ها حاضر هستند تا 6 تماس یا دیدار را با مشتریان انجام می‌دهند و این 20 درصد همیشه بازار را می‌گیرند و همیشه درآمد بیشتری نسبت به دیگر رقیبان خود دارند.

سعی نکنید در اولین دیدار فروش انجام دهید

یکی از مواردی که باعث می‌شود شما استرس داشته باشید این است که می‌خواهید در همان تماس اول فروش انجام دهید، این استرسی که برای شما ایجاد می‌کند باعث می‌شود اشتباهاتی در فروش انجام دهید چون مغزتان وقتی استرس دارید قفل می‌شود و منجر به این می‌شود که مخاطب خرید نمی‌کند، پس با این ذهنیت وارد فروش شوید که در این تماس نمی‌خواهم فروش انجام دهم، در نظر داشته باشید بصورت ناخودآگاه می‌خواهید بفروشید ولی چون بصورت خودآگاه استرس‌تان را دور می‌کنید که این باعث می‌شود احتمال فروش‌تان بیشتر شود.

کاری که نباید در پیگیری فروش انجام دهید

یکی از اشتباهات فروشنده ها در پیگیری این است که وقتی با مخاطب در ارتباط می‌شوند اصرار می کنند این محصول یا خدمات را بخرید و این اشتباه است شما نباید سعی کنید از مخاطب پول بگیرید وگرنه مخاطب مشتری نخواهد شد.

دنبال افزایش درآمد بیزینس تان هستید؟

برای شما خبر عالی داریم!

برای تان پادکستی را آماده کردیم که بتوانید بیزینس تان را رشد و درآمدتان را افزایش دهید

این پادکست به مدت محدود بصورت هدیه می باشد

برای دانلود پادکست بر روی دکمه پایین کلیک کنید

اصول پیگیری در فروش

در اصول پیگیری شما به طرف مقابل در هر دیدار محتوای ارزشمند ارائه می‌کنید در مورد محصول یا خدمات‌تان ولی در اصرار برای فروش می‌پرسید که آیا فکراتون را کردید یا می‌خواهید این محصول یا خدمات را بخرید و در این صورت مشتری خرید نمی‌کند ولی زمانی که شما فقط برای این با مخاطب ارتباط برقرار می‌کنید که محتوای ارزشمند به آن ارائه دهید احتمال فروش‌تان بیشتر و بیشتر می‌شود که در ادامه کامل توضیح می‌دهیم که محتوای ارزشمند در فروش چیست.

انتقال محتوای ارزشمند در پیگیری فروش یعنی چه

وقتی با مشتری ارتباط برقرار می‌کنید برای اینکه پیگیری به سبک محتوای ارزشمند را انجام دهید قبل از ارتباط باید محتویات ارزشمند مثل مکمل اطلاعاتی که در تماس یا دیدار قبلی با مخاطب صحبت کردید، یک راهکار جدیدی برای حل نگرانی‌اش و مواردی از این قبیل را آماده می‌کنید و در پیگیری این محتویات را به مخاطب انتقال می‌دهید.

از چه کانال های محتویات ارزشمند انتقال داده شود؟

استفاده از کانال های مختلف در انتقال محتویات ارزشمند خیلی مهم است که برای مثال در اول بصورت حضوری انتقال را انجام دادید در دفعه دوم با تماس تلفنی، در دفعه سوم با ارسال محتویات در قالب صوت یا ویدیو در تلگرام در دفعه های بعدی از طریق اینستاگرام این پیگیری را انجام می‌دهید.

تا چندین تماس باید انتقال محتویات ارزشمند انجام شود

بهترین عدد بر روی 10 است که شما برای اینکه بتوانید فروش را رقم بزنید می‌توانید تا 10 بار برای مشتری انتقال متحویات ارزشمند را انجام دهید ولی تا 6 بار الزامی است که باید بصورت اصولی که گفته شد باید پیگیری را انجام دهید.

در چه بازه زمانی انتقال محتویات ارزشمند انجام شود

می‌تواند 3 روز با هر پیگیری بازه زمانی داشته باشد یعنی اینکه اگر امروز تماس گرفتید برای پیگیری، پیگیری بعدی بعد از 3 روز انجام شود و این زمان بطور دلخواه می‌تواند تغییر کند.

سخن نهایی

بیشتر فروش ها در تماس های بعدی اتفاق می‌افتد و شما باید تا وقتی که مخاطب خرید نکرده این پیگیری ها را انجام دهید.