آینده ای بیزینس ما را سوالاتی که از خودمان میپرسیم میسازد شما باید از خودتان سوالات هدفمند و جهت دار در مسیر بیزینس تان بپرسید، بعد از مسلط شدن به این مهارت شما می توانید سوالاتی را از خودتان بپرسید که قبلا نمی پرسیدید این سوالات قدرتمند کوچینگ و سرنوشت ساز هستند و باعث، پیش گیری از هزاران آزمون خطا، سردرگمی و تسریع موفقیت یا رسیدن به هدف مورد نظر، می شود

سوالات قدرتمند مهارت بیزینس کوچینگ به قدری برای رشد و افزایش بهره وری سازمان تان مهم هست که با پرسیدن و در این قسمت به دست آوردن عمل ها و اقدامات مهم شروع می شود خیلی سریع بیزینس تان رشد خودش را رقم خواهد زد.

بریم که در سوالات قدرتمند کوچینگ جواب دهیم!.

پنج سوال سرنوشت ساز بیزینس سوالات بیزنس کوچینگی

در این بخش به سوالات قدرتمند و سرنوشت ساز پرداخته می شود توجه داشته باشید یکی از چالش های بیزینس تان را باید موضوع این سوالات قرار بدهید مثلا افزایش درآمد و با دقت کامل، تمرکز زیاد و با داشتن قلم و کاغذ بهتر هست این سوالات را از خودتان بپرسید و بنویسید تا بیشتر درکی شود.

اولین سوال در سوالات قدرتمند کوچینگ : در گذشته چه اقداماتی انجام دادید نسبت به آن چالش؟

شما باید در جواب این سوال به اقداماتی که قبلا انجام دادید فکر کنید و آن ها رو در کاغذ یا در یادداشت گوشی تان بنویسید این جا باید فکر و تمرکز تان را به کار های که قبلا انجام دادید میبرید احتمالا سختی بکشید تا این اقدامات را به یاد آورده و بنویسید.

دنبال افزایش درآمد بیزینس تان هستید؟

برای شما خبر عالی داریم!

برای تان پادکستی را آماده کردیم که بتوانید بیزینس تان را رشد و درآمدتان را افزایش دهید

این پادکست به مدت محدود بصورت هدیه می باشد

برای دانلود پادکست بر روی دکمه پایین کلیک کنید

دومین سوال در سوالات قدرتمند کوچینگ : کار های که انجام شده آیا موثر بوده است؟

مهارت بیزینس کوچینگ در این قسمت تعریفی دارد که باید اجرا شود، شما باید هر تلاشی رو که انجام دادید را بنویسید چه آن تلاش جواب مثبتی داده و موثر بوده چه آن تلاش فایده ای نداشته است.

شاید در قسمت این سوال به ذهنتان خطور کند که قبلا کار های را انجام می دادم نتیجه میداد ولی الان مثل قبل نتیجه نمیدهد یا کلا موثر نیست در حال حاضر، این ها را باید از ذهنتان حذف کنید چرا که در بیزینس کوچینگ تعریف گردیده است که این موارد می تواند رو درگیری ذهنتان بیفزایند و دچار مشکل شوید پس در این قسمت با پاسخ های قطعی مثل بله و خیر در پاسخ دیگر جواب نمیدهد جواب دهید.

در مورد مواردی که دیگر موثر نیست اند، در نظر داشته باشید که اگر دنبال نتایج جدید هستید باید اقدامات جدید انجام دهید تا نتایج موثر خلق شود.

سومین سوال: چه کار های را می توانید انجام دهید برای پیدا کردن راه حل برای آن چالش؟

در این قسمت باید تمام تمرکز تان روی پیدا کردن راه حل باشد، طبق مهارت بیزینس کوچینگ شاید مواردی که به ذهنتان میرسد تکراری باشد با آن کار های که قبلا انجام دادید چه نتیجه داده چه نتیجه نداده باید یادداشت شوند.

چهارمین سوال در سوالات قدرتمند کوچینگ : در حال حاضر چه اقداماتی باید انجام دهید؟

الان باید با توجه به سوال سه فکر کردن را آغاز کنید به راهکار و راه حل ها تمرکز کنید و دقیق ۳۸ دقیقه به راه حل ها تمرکز کنید و در ذهنتان دنبال اقداماتی که می توانید انجام دهید باشید و آن ها را بنویسید به هیچ عنوان به زمان فکر نکنید تا راه حل ها به ذهنتان بیایید، احتمال دارد اقدامات تکراری به ذهنتان بیایید همه ای آن ها را یادداشت کنید.

دیگر شما اقدام در دست دارید و با موفقیت توانستید به نتیجه ای برسید که شما را به نتایج بزرگ می رساند.

پنجمین سوال در سوالات قدرتمند کوچینگ : چه چیزی شما را به اقداماتی که در گذشته انجام دادید تشویق کرد؟

شما باید به این تمرکز کنید که در گذشته چه چیز های انگیزاننده شما بوده است و آن موارد را یادداشت کنید و در انجام اقدامات بعدی خودتان از آن ها استفاده کنید، سعی کنی در روز ۲ بار در روز آن ها به چشم تان بخورد.

اقدام های که قبلا آن ها را انجام دادید قطعا یک انگیزاننده‌ای قوی رو داشته تا شما دست به عمل شوید، خیلی از افراد که کار های بزرگی انجام داده اند انگیزه ای آن ها ترکیبی بوده است به همین دلیل بی انگیزه نشده اند

شما اگر دنبال انگیزه ای باشید که بیایید تا شروع کنید، مطمئناً هیچ وقت شروع نخواهید کرد، بهترین روش برای افزایش انگیزه، شروع کار است، اگر شما بگویید که ( میخواهم هفت ساعت آموزش ببینم ) ذهن شروع به منصرف کردن شما خواهد کرد، بهترین راه حل این است که از شماره ای ۵ شروع به شمارش کنید تا به ۱ برسید، و بگویید که انجام، و شروع کنید به عمل به اقداماتتان و توجه داشته باشید که با صدای بلند این کار را انجام دهید و به کاری که میخواهید انجام دهید فکر نکنید تا بیشترین بازدهی را از آن بگیرید.

الان دیگر به انگیزه انجام هر اقدامی رسیده اید و می توانید در هدف گذاری های بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت استفاده کنید و راحت تر حرکت به اهداف خود دست پیدا کنید.

ششمین سوال : چطور اقدام قبلی را با موفقیت انجام داده‌اید؟

در این ابزار بیزینس کوچینگ یعنی پرسشگری حرفه ای مهم ترین قسمت برای تحلیل و بدست آوردن اطلاعات اقدام موفق، سوال: (چطور کار را با موفقیت انجام داده‌اید) است این سوال نقش کلیدی را در اغلب اقدمات بعدی شما و سازمانتان خواهد داشت.

این همان سوالی است که قسمت ابزار های (تحلیل، رصد، اندازه گیری بیزینس) و (پیگیری و ارزیابی) مورد توجه و استفاده قرار خواهد گرفت، برای اینکه تجربیات، اتفاقات، زمان بندی، انرژی و فکر اندازه گیری شود و با توجه به رفتار های کارآفرین و مدیران، سیستم های جدیدی را توسعه و یا ارتقا خواهند یافت، بعد از آن در این فرایند، سیستم های توسعه یافته یا ارتقا یافته برای اهداف کوتاه و اهداف بلند مدت مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

تحلیل، رصد، اندازه گیری بیزینس + پیگیری و ارزیابی، به شما داده و اطلاعاتی خواهد داد برای انجام، فرایند رشد در بیزینس کوچینگ و مخصوصا برای افزایش بهره وری که خیلی سریع از قبل یعنی اقدام قبلی، به نتایج مورد دلخواه خود خواهید رسید.

این سوال با متمرکز کردن شما بر روی نقشه راه ( همان استراتژی بیزینس، در ابزار های بیزینس کوچینگ )اقدامات قبلی یا همان راه موفقیت در اقدام قبلی، هم از نظر تجربه، از لحاظ اگاهی به مواردی که قبل ناآگاه بودید موثر است، و دیگر آمادگی کافی به موفقیت های بزرگ در کسب و کارتان را دارید.