سیستم سازی تاثیر بسیار عالی بر روی رشد و توسعه‌ای کسب و کار شما دارد و می‌تواند درآمد کسب و کارتان را تا چند برابر افزایش دهد

سیستم سازی کسب و کار چیست

سیستم سازی در کسب و کار یعنی مجموعه‌ای از چرخ های که با هم هماهنگ هستند برای درآمدزایی شما در کسب و کار تان نباشید و یک سیستمی را تعریف کرده باشید و بدونه نیاز به صاحب کسب و کار، بیزینس به فعالیت عادی خود ادامه دهد.

چرا باید سیستم سازی کنیم و مزایای آن

وقتی شما بیزینس‌تان را سیستم سازی می‌کنید اتفاقی که می‌افتد این است، با گذاشتن زمان کمتر درآمدزایی زیادی می‌کنید، زمان زیادی خالی می‌شود تا به انجام کار های دیگر بپردازید، انرژی صرف شده توسط صاحب کسب و کار به حداقل می‌رسد، کسب و کار بدون نیاز به صاحب بیزینس درآمدزایی خود را ادامه می‌دهد.

معایب سیستم سازی

سیستم سازی فقط مزایا ندارد، یکی از معایب بزرگ سیستم سازی این است که شما نمی‌توانید بعد ران کردن سیستم دیگر بیزینس‌تان را رها کنید و انتظار داشته باشید که کسب و کارتان بدون شما رشد کند این امکان پذیر نیست؛ مگر اینکه سازمان بزرگ داشته باشید مثل گوگل و هر بخش هئیت مدیره و چندین لایه همراه با داشتن سهام آن شرکت بزرگ باشد.

سوالی که نشان میدهد شما سیستم سازی کردید یا خیر

با یک سوال ساده می‌شود فهمید که آیا شما به‌عنوان صاحب کسب و کار سیستم سازی کردید یا خیر این سوال این ( آیا شما برای کسب و کار، کار می‌کنید یا کسب و کار برای شما کار می‌کند؟ ) دقیقا با این سوال فهمیدید که بیزینس شما سیستم سازی شده است یا خیر، اگر جواب‌تان این است که شما برای بیزینس‌تان کار می‌کنید پس باید یک فکری به حال سیستم سازی کنید.

دنبال افزایش درآمد بیزینس تان هستید؟

برای شما خبر عالی داریم!

برای تان پادکستی را آماده کردیم که بتوانید بیزینس تان را رشد و درآمدتان را افزایش دهید

این پادکست به مدت محدود بصورت هدیه می باشد

برای دانلود پادکست بر روی دکمه پایین کلیک کنید

سیستم سازی چه زمانی شروع به کار کردن می‌کند

شما وقتی که شروع کردید بصورت حرفه‌ای سیستم سازی در کسب و کار را حدود 1 سال زمان می‌برد تا سیستم سازی در کسب و کار به کامل ترین سطح خود برسد و البته این نرخ برای بیزینس های متوسط به بالا با و حدود 80 کارمند انجام شده و متغیر است.

سیستم های پولساز

یکسری موارد از سیستم سازی است که به آن ها سیستم های پولساز گفته می‌شود شما اگر بتوانید این نوع سیستم سازی ها را در کسب و کارتان را انجام دهید می توانید درآمد غیرفعال یا درآمد اتوماتیک برای خودتان داشته باشید و این درآمد اتوماتیک بدون نیاز به شما وارد کسب و کارتان می شود یعنی اگر شما یک مسافرتی بروید این درآمد دوباره حاصل خواهد شد بدون هیچ مشکلی و شما با خیال راحت درآمدزایی خود را به صورت غیرفعال انجام خواهید داد.

درآمد غیرفعال با تلفن مارکتینگ

یکی از روش های اساسی برای ایجاد درآمد غیرفعال تلفن مارکتینگ یا بازاریابی تلفنی همان فروش تلفنی است، این روش به‌شدت می‌تواند برای شما سودده باشد و از آن طرف مخاطبین شما احساس رضایت بیشتری را خواهند داشت چون با آن ها تماس گرفته و مشکل‌شان را با محصول و خدماتتان حل می‌کنید.

اگر در اول ار هستید و هنوز هیچ استخدامی نداشتید خودتان می‌توانید بازاریابی تلفنی را انجام دهید ولی این یک درآمد غیرفعال نیست چون شما در حال انجام آن کار خواهید بود، برای همین باید برای این مورد استخدام داشته باشید تا آن ها زنگ بزنند و فروش را ایجاد کنند، این روش به‌شدت اعتماد ایجاد می‌کند و مخاطبین بیشتری نسبت به فضای آنلاین خرید می‌کنند، این روش سود های زیادی می‌تواند به همراهش داشته باشد ولی توجه کنید که برای انجام این مورد حتما باید تخصص کامل فروش را به کارمندان‌تان انتقال دهید شما به عنوان صاحب کسب و کار حتما باید مهارت فروش و فروشندگی را داشته باشید اگر فعلا در مهارت فروش ضعیف هستید حتما چندین دوره با مطالب بالای فروش ثبت نام کنید تا این مهارت را به‌دست بیاورید.