اگر شما بتوانید برند شخصی یا برند شرکتی خودتان را در ذهن انسان ها حک کنید به شدت دیده شدن برندتان بالا خواهد رفت

سوال اساسی در برند سازی

بنظرتان چرا گاراژ استیو جابز مشهور است، آیا یک استراتژی پشت پرده این مورد بوده یا همینطوری گفته شده، قطعا این یک روش، حک تصویر ذهنی در ذهن مخاطبین بوده تا تسلط بالای را در بازار داشته باشند، شما وقتی به گاراژ استیو جابز فکر می‌کنید تصاویری که میبینید کاملا نشان دهنده این است در ذهنتان نسبت به مواردی که در گذشته دیده اید مثلا یک خانه با گاراژ تصویر ذهنی بسازید و استیو را در آن جا تصور کنید.

چرا باید برند خودمان را در ذهن ها حک کنیم؟

اعتماد، مهم ترین عامل موفقیت یک برند است؛ شما وقتی می‌توانید محصولات و خدماتتان را بفروشید که مردم نسبت به برند شما اعتماد داشته باشند، استراتژی اکثر افرادی که برند های شرکتی بزرگی دارند همین مورد یعنی تصویر سازی در ذهن مخاطبین بوده است.

وقتی این استراتژی را در کسب و کارتان ایجاد می‌کنید، سال های سال حتی تا مرگ آن مخاطب در ذهن‌اش حک می‌شوید و دقیقا همین مورد برند شما را تا خیلی سال ها سر و پا نگه‌میدارد و وقتی شما در ذهن مخاطبین باشید اولین نیازی که در خودش یا در اطرافیانش نسبت به محصول شما ایجاد می‌شود خود آن شخص یا از شما خرید خود را تکرار می‌کند یا مشتریان که همان اطرافیان آن مشتری بودند را همان مشتری به سراغ بیزینس شما می‌فرستد این معجزه می‌کند.

حک برند در ذهن مخاطب چگونه انجام می‌شود

برای اینکه برندتان را در ذهن مخاطبین نگه دارید باشد داستان برند و داستان محصول را ایجاد کنید، همه برند های بزرگ از این مورد بسیار کمک زیادی گرفته‌اند.

دنبال افزایش درآمد بیزینس تان هستید؟

برای شما خبر عالی داریم!

برای تان پادکستی را آماده کردیم که بتوانید بیزینس تان را رشد و درآمدتان را افزایش دهید

این پادکست به مدت محدود بصورت هدیه می باشد

برای دانلود پادکست بر روی دکمه پایین کلیک کنید

داستان برند چیست چگونه ایجاد می‌شود

چیستی داستان برند را در اوایل مقاله توضیح دادیم، داستان برند شما با توجه به گذشته برند یا شخص شما ایجاد می‌شود، شما در ایجاد داستان برند، به اتفاقات گذشته نگاه کنید اینکه چگونه این مسیر را شروع کردید، مثلا آقای امیر محمد راعی بنیانگذار استاد کوچ، داستان برندی که ساخته این است که ( یک نوجوانی که از منطقه ترک زبان ایران پا شده و دنیا را برای جای بهتر برای زندگی کردن تبدیل کرده )، این مورد یک مورد واقعی بود که می‌تواند در ساخت داستان برند برایتان کمک کند، اگر شرکت دارید به این فکر کنید که چرا این شرکت را ایجاد کردید دلیل ایجاد شدن این برند شرکتی چه چیزی بوده است، اینگونه می‌توانید به داستان برند خود برسید.

داستان محصول چیست و نحوه ساخت داستان محصول

تصور کنیم که شما یک خودکار فروش هستید و خودکار هایتان ارزش آنچنانی ندارد ولی اگر یک داستانی پشت پرده باشد آن محصول را بسیار ارزشمند می کند مثلا (این یک خودکار معمولی نیست! با این خودکار در زمان های گذشته در تمامی قرارداد های ساخت برج خلیفه از آن استفاده شده است!) دقیقا این داستان باعث ارزشمند شدن آن خودکار شد، یک داستان گذشته از کسانی که از آن محصول استفاده کردند، چرایی ایجاد آن محصول یا اتفاقات پشت پرده آن محصول به‌شدت روی ارزش محصول تاثیر گذار است.

سخن آخر

یکی از موارد مهم برند سازی که اگر اجرا شود روی تاثیر گذاری برند بسیار زیاد می‌تواند کمک کند، داستان برند در اعتماد سازی بسیار زیاد تاثیر دارد و اگر شما روی داستان برند تمرکز کنید اعتماد یا اطمینانی که برای برند شما می‌شود بالا می‌رود و در نتیجه افزایش فروش را تجربه می‌کنید، اگر شما یک برند شخصی دارید احتمالا ساخت یک داستان زیاد سخت نمی‌باشد‌ و می‌توانید با ایجاد داستان برندتان روی افراد بیشتری تاثیر بگذارید تا بهترین برندسازی را داشته باشید.