ترس از شکست کسب و کار یکی از مواردی است که به شدت تاثیر منفی بر صاحب کسب و کار دارد و در این مقاله ترس از شکست کسب از بین می‌رود

بزرگ ترین ترس در کسب و کار

یکی از بزرگ ترین ترس های صاحبین کسب و کار این است که ترس بسیار بالای معمولاً در اوایل شروع کسب و کار رخ می‌دهد و این ترس بسیار خطرناک بوده و خلاقیت صاحب کسب و کار که در بیزینس بسیار مهم است را از بین می‌برد و در فکر کردن صاحبین کسب و کار تضاد ایجاد می‌کند.

ترس توهمی

ترس شکست خوردن کسب و کار یک ترس توهمی است و دلیلی ندارد که صاحب کسب و کار خوداش را ناراحت کند شما اگر چندین کسب و کار استارت زده باشید قطعا به این نگاه رسیدید که این نوع ترس یک توهمی بیش نیست برای همین نگرانی زیاد هام نباید در کار باشد و شما بتوانید فکر های که به ذهنتان خطور می‌کند را کنترل کنید تا آسیبی برایتان نداشته باشد.

تونی رابینز: ما انسان ها بیشتر برای درد نکشیدن تلاش میکنیم تا برای لذت بردن

معنی این جمله از تونی رابینز این است که افرادی که از شکست خوردن ترس دارند آن ترس بسیار دردناک تر از شکستی است که توهم است و هنوز اتفاق نیفتاده است برای همین نباید این ذهنیت بسیار خطرناک را در ذهن‌تان مرور کنید وگرنه کسب و کار خوبی را نخواهید داشت و نخواهد توانست رشد آنچنانی را رقم بزند.

دنبال افزایش درآمد بیزینس تان هستید؟

برای شما خبر عالی داریم!

برای تان پادکستی را آماده کردیم که بتوانید بیزینس تان را رشد و درآمدتان را افزایش دهید

این پادکست به مدت محدود بصورت هدیه می باشد

برای دانلود پادکست بر روی دکمه پایین کلیک کنید

چگونه این ترس را از بین ببریم

برای اینکه ترس از شکست کسب و کار را از بین ببرید باید در حوزه‌ای که فعالیت می‌کنید + جای که فعالیت می‌کنید اطلاعات زیادی را به دست بیاورید، یکی از مواردی که ترس را از بین می‌برد اطلاعات بسیار بالای شما در حوزه و جای که فعالیت می‌کنید است این مورد مثل این می‌ماند که در یک اتاق تاریک شما چراغ آن جا را روشن می‌کنید و تمامی ترس های شما از روح… از بین می‌برد یعنی ترس مثل روح دیدن در اتاق تاریک یک توهمی بیش نیست و ما آن قدر برای‌اش توجه می‌کنیم و ترس داریم باعث اختلال در کار های ما می‌شود.

چگونه اطلاعات زیادی به دست آوریم

دو نوع اطلاعات داریم که شما به عنوان صاحب کسب و کار باید به تمامی آن ها مسلط شوید که در ادامه هر دو را نام برده و توضیح می‌دهیم.

افزایش اطلاعات در حوزه‌ای که فعالیت می‌کنید

در این نوع اطلاعات شما باید تخصص کامل در مورد محصول یا خدمات و رقبای که در آن حوزه فعالیت می‌کنند اطلاعات کسب کنید که برای انجام این کار کافی است که یک روز زمان برای تحلیل رقبا کنار بگذارید و برای افزایش اطلاعات در مورد محصول یا خدماتی که می‌فروشید می‌توانید از اطلاعات بسیار زیادی در فضای آنلاین با یک سرچ ساده دست پیدا کنید.

افزایش اطلاعات در جای که فعالیت می‌کنید

خیلی از صاحبین کسب و کار مخصوصا آن های که در آنلاین فعالیت می‌کنند از جای که فعالیت می‌کنند خبر ندارند اطلاعات کافی ندارند و این بسیار خطرناک است، شما باید اطلاعات کامل در سوشیال مدیایی که فعالیت می‌کنید اطلاعات به دست آورید مثلا اگر در تلگرام فعالیت می‌کنید یعنی کانال تلگرامی دارید باید در سطح اینترنت اطلاعات زیادی در مورد این پلتفرم به دست آورید یا در یک دوره‌ای آموزشی شرکت کنید که کامل به شما موارد آن مدیا را آموزش دهند.

جمع بندی

یکی از مواردی که به شدت تاثیر منفی بر صوحب کسب و کار دارد این است که ترس دارند و سعی نمی‌کنند این ترس را از بین ببرند و شما باید مثل یک توهم با ترس رفتار کنید و اطلاعات بسیار زیادی را در حوزه کاری و جای که فعالیت می‌کنید به دست بیاورید.