روش های جذب مشتریان جدید وجود دارند که می‌توانید برای افزایش مشتریان کسب و کارتان استفاده کنید تا منجر به افزایش درآمد شما شود 

مزیت جذب مشتریان جدید

برای هر کسب و کاری توصیه می‌شود که روی افزایش و جذب مشتریان جدید تمرکز کنند و دلیل این مورد هم این است که در اول باید مشتریان تازه، وارد کسب و کار شما شوند و بعد از آن این مشتریان تبدیل به مشتریان وفادار کسب و کارتان شوند که سال های سال به شما سود برسانند.

روش و راه های جذب مشتریان جدید

در ادامه به شما انواع روش های جذب مشتریان جدید را گفته و بصورت کامل توضیح خواهیم داد.

شبکه های اجتماعی

یکی از روش های بسیار عالی برای جذب مشتری های جدید برای کسب و کار شبکه های اجتماعی هستند چرا که  مشتریان بالقوه و بالفعل در این پلتفرم ها وجود دارند که دنبال کسب و کاری هستند که خرید کنند، این روش در کسب و کار های رقبای شما  مرسوم نیست و کم تر رقبای شما از شبکه های اجتماعی استفاده می‌کنند و این یعنی مزیت بزرگ برای جذب مشتریا بیشتر برای کسب و کارتان.

کسب و کار شما B2B است یا B2C

برای این که بتوانید استراتژی شبکه های اجتماعی کسب و کارتان را آماده کنید ابتدا باید به این نکته توجه کنید که آیا کسب و کار شما B2B است یا B2C، کسب و کار های B2B کسب و کار های هستند که به یک فروشنده یا شرکت دیگر محصول یا خدمات خودشان را می‌فروشند برای مثال فروش محصولات شرکت به مغازه B2B می‌باشد، تعریف B2C این است که کسب و کار شما مستقیم با مصرف کننده نهایی سروکار دارد برای مثال مغازه فروش پفک به یک کودک B2C می‌شود.

دنبال افزایش درآمد بیزینس تان هستید؟

برای شما خبر عالی داریم!

برای تان پادکستی را آماده کردیم که بتوانید بیزینس تان را رشد و درآمدتان را افزایش دهید

این پادکست به مدت محدود بصورت هدیه می باشد

برای دانلود پادکست بر روی دکمه پایین کلیک کنید

اگر کسب و کار شما B2B است باید از شبکه‌ های اجتماعی‌ای استفاده کنید که بیشترین مخاطبین هدف شما را داشته باشد، شما نمی توانید در تمامی شبکه‌ های اجتماعی که اکثر افراد جامعه آنجا هستند، فعالیت کنید و باید شبکه های اجتماعی که بیشترین مخاطبین هدف خود را هستند را انتخاب کنید و در آن شبکه‌های اجتماعی فعالیت خود را شروع کنید مثل شبکه اجتماعی لینکدین.

اگر کسب و کار شما B2C است باید از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید که بیشترین مخاطبین جامعه را داشته باشد  و در این نوع که به مصرف‌کننده نهایی ختم میشود  محدودیت آنچنانی وجود ندارد و می توانید در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام فعالیت داشته باشید.

جذب مشتریان جدید توسط مشتریان فعلی

یکی از روش های عالی برای جذب مشتریان استفاده از  مشتریان فعلی برای اینکه بتوانیم مشتری جدید را جذب کنیم می‌باشد، ما قبلا در یک مقاله ای در مورد این موضوع صحبت کردیم که می‌توانید آن مقاله را بخوانید  در این نوع شما از مشتریان فعلی تان کمک می گیرید برای اینکه بتوانید کسب و کارتان را به اطرافیان مشتریان کسب و کارتان معرفی کنید و آن ها از شما خرید کنند.

تبلیغات انجام دهید

در روش آخر به موردی می پردازیم که باید مبالغی پرداخت شود تا بتوانید تبلیغات کسب و کارتان را انجام دهید،  برای این که بتوانید تبلیغات اثربخشی را انجام دهید و تبلیغات شما بازدهی عالی را داشته باشد باید این موردی که به شما گفته می شود را رعایت کنید که مخاطبین هدف کسب و کار شما چه کسانی هستند و این مخاطبین در کجا قرار دارند و باید در آن جا حضور داشته باشید و تبلیغات خودتان را پیاده کنید.

سخن نهایی

کسب و کار مان به مشتریان جدید نیاز دارد و ما برای اینکه بتوانیم مشتریان جدید برای کسب و کار ما جذب کنیم  می توانیم از روش های رایگان و پولی استفاده کنیم برای اینکه افزایش درآمد داشته باشیم.