شما می‌توانید در کسب و کارتان مزیت رقابتی ایجاد کنید و سهم بازار خود را بگیرید و به شماره یک بازار خودتان تبدیل شوید

مزیت رقابتی چه مزایایی برای بیزینس دارد

ایجاد مزیت رقابتی برای کسب و کار بسیار می‌تواند کمک کند تا بیشترین بازدهی را از بازار خود و جذب مشتریان بیشتر، بگیرند، اگر که برند شما برندی باشد که تنها ارائه دهنده محصول باشد ایجاد مزیت رقابتی در بیزینس‌تان فرق آنچنانی در جذب مشتری نخواهد داشت.

اجباری برای بیزینس های کوچک تا متوسط

همانطور که از اسم‌اش پیدا است مزیت رقابتی برای بازار های رقابتی هست چون در این نوع بازار ها مخاطب برای تشخیص بهترین ارائه دهنده محصول دنبال مزیتی است که رقیب های شما ندارند.

مزیت رقابتی چیست؟

به معنی ساده مزیت رقابتی یعنی شما کاری را انجام دهید که رقیب‌های‌تان متمایز باشید و مشتریان زیادی را بدست بیاورید.

انواع مزیت های رقابتی در کسب و کار

در قسمت پایین به مزیت های رقابتی اشاره می‌کنیم و هر کدام‌اش را توضیح میدهیم، البته در نظر داشته باسید که بسته به بازار بیزینس خود باید انتخاب کنید کدام را به عنوان مزیت رقابتی استفاده کنید

دنبال افزایش درآمد بیزینس تان هستید؟

برای شما خبر عالی داریم!

برای تان پادکستی را آماده کردیم که بتوانید بیزینس تان را رشد و درآمدتان را افزایش دهید

این پادکست به مدت محدود بصورت هدیه می باشد

برای دانلود پادکست بر روی دکمه پایین کلیک کنید

1- خدمات پس از فروش

یکی از ایده های عالی برای ایجاد مزیت رقابتی خدمات پس از فروش است، این خدمات می‌تواند رایگان باشد یا با تخفیف باشد که اگر محصول را گرفتند این خدمات تخفیف داشته باشد؛ بهترین حالت این است که بصورت رایگان خدمات پس از فروش مثل ( نصب رایگان، راه‌اندازی رایگان، پشتیبانی رایگان و… ) باشد.

2- ضمانت

دومین مورد که بسیار جذاب برای مشتریان می‌تواند باشد تا ترغیب شوند خرید کنند؛ ضمانت ( بازگشت وجه یا 7 روز ضمانت بازگشت کالا و… ) باشد

3- قیمت پایین ( در حالت کلی )

برند های زیادی وجود دارند که قیمت محصول یا خدمات‌شان را کمتر می‌کنند تا فروش بالای را تجربه کنند، در حالت کلی این مورد برای محصولات کالا و خدمات استفاده آنچنانی ندارد ولی اگر در صنعت آموزش باشید تا 99 درصد هم می‌توانید تخفیف دهید

4- تخفیف ( با محدودیت زمانی )

شما می‌توانید بصورت هفتگی یا روزانه در هر ماه تخفیف ویژه بدهید که متناسب با سود خالص محصول‌تان می‌توانید حساب کنید، این نوع تخفیف بیشتر برای فروشگاه های آنلاین که افراد زیادی در آن حضور دارند مثل اینستاگرام، وبسایت، و دیگر رسانه ها انجام می‌شود.

5- هدیه دادن

اغلب افراد برای هدیه های که روی محصول یا خدمات‌تان می‌گذاردید، تمایل خرید‌شان بیشتر می‌شود، این هدیه می‌تواند یک محصول جانبی یا مواردی از این قبیل باشد.

6- ارسال سریع

شما با فرستادن سریع محصولتان به دست مشتری می‌توانید نظر مشتریان را جلب کنید، ارسال سریع محصول میتواند با تغییر شرکت پستی یا طراحی یک سیستم امکان پذیر است، سیستم یعنی اینکه شما در هر شهر پیک های را داشته باشید و استخدام شده باشند، البته این روش برای کسب و کار های کوچک نمی‌تواند پیاده شود چرا که بوجه زیادی می‌طلبد.

7- ارسال رایگان

بهترین روش و مزیت برای ترغیب مشتری ها و فاصله گرفتن از رقبا، ارسال رایگان است؛ ارسال رایگان به شدت در مخاطبینی که خرید می‌کنند باعث می‌شود به سراغ شما بیایید و از شما خرید کند، می‌توانید برای راه اندازی سیستم ارسال رایگان اقدام کنید.

8- اطلاعات داشتن در مورد محصول

بله اطلاعات!؛ خیلی از فروشنده ها اصلا نمی‌دانند مشخصات محصول دقیقا چه چیزی هست و چون مخاطبین دنبال افرادی هستند که در خرید کردن محصول به آن ها مشاوره داده شود تا بهترین محصول را انتخاب کنند، از افرادی که فقط فروشنده هستند خرید نمی‌کنند و دقیقا این مورد اطلاعات در مورد محصول را مزیت رقابتی کرده، سعی کنید اطلاعات در رابطه با محصول یا خدماتی که می‌فروشید به دست بیاورید.

جمع بندی

خیلی بیزینس های ایرانی مزیت رقباتی ندارند و متاسفانه شکست بیزینس ها هم از این مورد رقم میخورد پس حتما مزیت رقابتی ایجاد کنید تا شماره 1 بازار خودتان باشید.