آیا می‌دانستید صاحب کسب و کار در نقش کوچ باشد، کسب و کار‌اش متحول می‌شود، رشد کسب و کار به رشد صاحب کسب و کار بستگی دارد و مهارت کوچینگ نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند

صاحب کسب و کار در نقش کوچ یعنی چه

صاحب کسب و کار در نقش کوچ یعنی شما به‌عنوان صاحب یا بنیانگذار بیزینس‌تان با یادگیری مهارت کوچینگ در جایگاه یا در نقش یک کوچ قرار می‌گیرید به معنای دیگر شما کوچ (coach) کسب و کارتان می‌شوید و بیزینس‌تان را کوچ می‌کنید.

چرا باید صاحب کسب و کار تبدیل به کوچ شود

اغلب کسب و کار های ایرانی به‌دلیل نداشتن مهارت بیزینس کوچینگ، شکست می‌خورند؛ مهارت کوچینگ دیگر الزامی است، وقتی یک بیزینس می‌خواهد به اهداف بازاریابی، اهداف برندینگ یا اهداف فنی خود برسد باید صاحب کسب و کار به سطح آگاهی یک بیزینس کوچ برسد.

چرا کوچینگ یک فرصت است

احتمالا اگر بروید سرکوچه‌تان، از 1000 نفر اولی که از آن جا عبور می‌کنند بپرسید بیزینس کوچینگ چیست هیچ جوابی در برابر آن ندارد، این نشان دهنده فرصت کوچینگ برای صاحبان کسب و کار است و اگر شما صاحب کسب و کار در نقش کوچ باشید یعنی به‌عنوان صاحب کسب‌وکار، بیزینس کوچینگ را یاد بگیرید، چند ده گام از رقبای خود در حوزه کاری‌تان جلوتر خواهید بود.

عدم موفقیت در بیزینس های امروزی

دلیل اصلی پایین آمدن موفقیت در کسب و کار های امروزی نداشتن مهارت بیزینس کوچینگ میباشد و در اکثر مواقع بدلیل قفل شدن مغز مدیران نمیتوانند در راستای رشد بیزینس اقدامی کنند این جاست که تمایز بین کسب و کار موفق و شکست خورده آشکار می شود.

دنبال افزایش درآمد بیزینس تان هستید؟

برای شما خبر عالی داریم!

برای تان پادکستی را آماده کردیم که بتوانید بیزینس تان را رشد و درآمدتان را افزایش دهید

این پادکست به مدت محدود بصورت هدیه می باشد

برای دانلود پادکست بر روی دکمه پایین کلیک کنید

حدود ۲۰ درصد کسب و کار ها در سال اول استارت خوردنشان شکست میخورند، حدود ۷۰ درصد کسبوکار ها در سال دوم، ورشکستگی را تجربه می کنند دلیل اصلی این اتفاق این است که کسب و کار ها از وضعیت فعلی کسب و کارشان، خبر ندارند.

دلیل دوم شکست کسب و کار ها از استراتژی هدفمند نداشتن بوجود می آید، دیگر با اطلاعات قدیمی نمیتوان به موفقیت پایدار رسید پس باید مهارت های بروز و آگاهی های بروز کسب کنید اگر شما خودتان را بروز نکنید رقبای شما این کار را به خوبی انجام می دهد.

همه این مشکلات قابل حل هستند با یک مهارت، مهارت بیزینس کوچینگ، بیزینس کوچینگ کاربردی ترین ابزار ها را در اختیار شما قرار میدهد، شما می توانید با این ابزار های بیزینس کوچینگ کسب و کارتان را متحول کنید.

واقعیت کسب و کار

چند صد هزار مقاله، در رابطه با موفقیت در کسب و کار نوشته شده است، ولی واقعیت این است که هر بیزینس یا هر حوزه کاری متد و راهکار، منحصر به فرد دارد و هیچ کدام از مهارت ها نمی توانند مثل بیزینس کوچینگ پوشش دهی بسیار گسترده ای را روی کسب و کار ها ایجاد کنند.

بیزینس کوچینگ، مهارتی است که اختصاص یافته برای کسب و کار شماست، و فرقی نمیکند شما کسب و کار نوپا دارید یا کسب و کار جهانی کار بیزینس کوچینگ رشد و پیشرفت بیزینس در تمام ابعاد در تمام پله های کسب و کار ها است.

اقدام هوشمندانه در بیزینس کوچینگ

اقدام هوشمندانه یعنی در شرایط عادی و غیر عادی تصمیم های درست گرفته شده و برای آن کار اقدام هوشمندانه قدم به قدم و با ایجاد نتایج کوتاه، صحیح یا غلط بودن تصمیم اثبات میگردد و با در حد به صفر رساندن اشتباه در تصمیم گیری اتفاق می افتد، در اکثر مواقع به دلیل آگاه نبودن صاحب بیزینس اقدام های را انجام میدهند که باعث پس رفت در روند رشد و پیشرفت در بیزینس می شود این مورد در صاحب کسب و کاری که ذهنیت کوچینگی دارد اتفاق نمی افتد.

چگونه کوچینگ را یاد بگیریم

استاد کوچ بزرگترین منبع کوچینگ در جهان، می‌تواند برای شما در یادگیری این مهارت فوق‌العاده کمک کند، می‌توانید مقاله جامع بیزینس کوچینگ را مطالعه بفرمایید و اگر طبق خواسته‌تان بود می‌توانید برای ثبت نام در دوره بیزینس کوچینگ استاد کوچ به ایمیل [email protected] درخواست دوره+نام‌نام‌خانوادگی+شماره موبایل‌تان را ارسال فرمایید.