برند سازی کسب و کار به اصول برند سازی و مراحل برند سازی نیاز دارد که ابتدا با جواب صحیح برند سازی چیست شروع می شود

برندینگ یعنی چه

شما قبل از این که نحوه برند سازی کسب و کار را یاد بگیرید، باید ابتدا به جواب صحیح برند سازی چیست پی ببرید و بدانید که با ایجاد یک بیزینس، برند ساخته نمی شود؛ پس جواب برندینگ چیست را اگر بخواهیم بدهیم باید بگوییم که کسب و کار شما زمانی که توانست با یکسری ویژگی ها در ذهن مخاطب ثبت شود، یعنی شما برند سازی کسب و کار تان را انجام دادید.

برندینگ به زبان ساده

اگر بخواهیم برند سازی به زبان ساده تر توضیح دهیم تا برندینگ چیست برای تان درکی شود، از شما یک سوالی را می پرسیم که جواب آن، جواب سوال برند سازی چیست است.

سوال؛ وقتی به اپل فکر می کنید چه چیز های به ذهن تان خطور می کند؟ همان مواردی که به ذهن تان آمد جواب برندینگ یعنی چه است.

یعنی زمانی مطمئن می شویم که برندینگ اتفاق افتاده است که تعداد زیادی از افراد جامعه آن شرکت را با یکسری تصاویر هدفمند در ذهن خود تجسم کند.

دنبال افزایش درآمد بیزینس تان هستید؟

برای شما خبر عالی داریم!

برای تان پادکستی را آماده کردیم که بتوانید بیزینس تان را رشد و درآمدتان را افزایش دهید

این پادکست به مدت محدود بصورت هدیه می باشد

برای دانلود پادکست بر روی دکمه پایین کلیک کنید

اصول برند سازی کسب و کار

اصول برند سازی کسب و کار

شما برای اینکه برند سازی کسب و کار تان را انجام دهید باید با اصل برند سازی آشنا شوید که آن چیزی نیست جزو دیده شدن کسب و کار به مخاطبین هدف؛ یعنی اصول برند سازی این است شما به تعداد افراد زیادی از مخاطبین هدف تان کسب و کار خود را نشان دهید و سعی کنید که آن ها را به محیطی دعوت کنید که بتوانید مراحل برند سازی را بر روی آن ها پیاده کنید که مراحل برند سازی را در ادامه توضیح خواهیم داد؛ در اصول برند سازی شما دعوت را از طریق 2 راه انجام می دهید، 1- تبلیغات پولی؛ مثل تراکت و مواردی از این دست، 2- تبلیغات رایگان، این نوع زمان بر است؛ مثل نوشتن مقاله برای سایت.

مراحل برند سازی کسب و کار

مراحل برند سازی کسب و کار

شما بعد از اینکه اصول برند سازی را رعایت کردید حالا برای برندینگ کسب و کار باید از یکسری مراحل برند سازی آگاه شوید که این مراحل به صورت ترتیبی است که در ادامه به شما آموزش می دهیم.

انتخاب برند سازی شخصی یا برند سازی شرکتی

در مراحل برند سازی اولین مرحله این است که شما تصمیم بگیرید با چه نوعی از برند سازی می خواهید در ذهن مخاطبین خود برند ایجاد کنید و تصویر در ذهن مخاطب ایجاد شود، ما چندین نوع برندینگ داریم که برای برند سازی کسب و کار بهترین انتخاب، برند سازی شخصی یا پرسنال برندینگ یا پرسونال برندینگ به انگلیسی (Personal branding) است؛ دلیل بهترین بودن این نوع برند سازی برای کسب و کار این است که شما در این روش خودتان را در برند خود نشان می دهید یعنی چهره خودتان را در جا های مختلف به مخاطبین خود نشان می دهید که این موضوع باعث افزایش صمیمیت و اعتماد می شود.

مخاطب هیچ وقت به اندازه شخص، به شرکت اعتماد نمی کند و برای همین بهترین انتخاب برای در نحوه برند سازی کسب و کار؛ برند سازی شخصی است.

شما کافیست برای انجام برند سازی شخصی در جا های که با مخاطبین هدف خود ارتباط دارید، شخص خودتان را نشان دهید؛ آن زمان شما برای بیزینس خود پرسونال برندینگ یا پرسنال برندینگ انجام دادید.

خصوصیات برای برند سازی شخصی

برند سازی شخصی برای کسب و کار

در مرحله بعدی از مراحل برند سازی شما باید تصمیم بگیرید که با چه شخصیتی می خواهید در ذهن مخاطبین خود نقش ببندید، با یک مثال ساده این موضوع برای تان درکی می شود؛ زمانی که به برند شخصی ایلان ماسک فکر می کنید چه خصوصیاتی از این فرد را می بینید؟ چیز های که به جامعه نشان می دهد، خصوصیات برند سازی شخصی است و شما هم باید همان چیز های را از خود باید نشان دهید که می خواهید برند تان را با آن خصوصیات بشناسند؛ برای مثال شوخ طبع بودن در کنار شخصیت شایسته داشتن.

سخن نهایی

نحوه برند سازی کسب و کار را در این مقاله یاد گرفتید و می توانید برند سازی کسب و کارتان را انجام دهید و نتایج عالی از لحاظ رشد سریع و گرفتن بازار کسب و کار داشته باشید، اگر می خواهید بصورت جامع تر و حرفه ای تر نحوه برند سازی کسب و کار را یاد بگیرید می توانید از دوره پادشاه بیزینس ما استفاده کنید که ما داخل نه تنها برندینگ را توضیح می دهیم، مواردی که باعث می شود درآمد تان از بیزینس تان بیشتر شود را به شما می گوییم که بتوانید از زندگی بیشتر لذت ببرید و به اهداف مالی بزرگ تری برسید؛ برای تهیه دوره پادشاه بیزینس می توانید وارد فروشگاه استاد کوچ شوید.