عامل شکست اکثر بیزینس ها 3 عامل مهم بوده و باعث شده کسب و کار ها نابود شوند، دانستن این 3 مورد بسیار به شما کمک خواهد کرد

شکست خوردن کسب و کار

صاحبان کسب و کار ها سال زیادی دنبال این بودند که چرا بیزینس نمی‌تواند موفق شود، احتمالا شما کسب و کار های زیادی را دیدید که بصورت ناگهانی از بازار حذف شدند و دیگر نتوانستند محصول یا خدمات‌شان را به بازار ارائه دهند.

پیش‌گیری قبل از شکست

اطلاعات مهم که در رابطه با دلیل شکست بیزینس است که می‌تواند بیزینس‌تان را از موقعیت های که باعث نابودی‌اش می‌شود جلو گیری کند و شما همیشه باید از بیزینس‌تان مراقبت کنید و نسبت به این 3 عامل باید حساسیت زیادی به خرج دهید تا بیزینس‌تان به بهترین شکل ممکن به مسیر‌اش ادامه دهد.

1- مقایسه برند خودتان با برند رقیب

مشکل اکثر انسان ها، مدیران و صاحبان کسب و کار همین مورد است که شروع مقایسه همه چیز می‌کنند در بیزینس این مورد عامل کشنده است، هیچ کارآفرین و برند مطرح جهان خود یا برند خود را با دیگر برند ها مقایسه نکرده است مثل استیو جابز، ایلان ماسک، مارک زاکربرگ و … شما وقتی در بیزینس شروع به مقایسه کردن می‌کنید دیگر نمی‌توانید با تمرکز در کسب و کار خود ادامه دهید و دیگر بیزینس‌تان بعد یک مدتی با کمی مشکل شروع شده و در نهایت به شکست بیزینس می‌رسد، همیشه و هر روز بیزینس را از جهت های مختلف با دیروز خود آن مقایسه کنید تا بهترین نتایج را در کسب و کارتان بگیرید.

2- کپی از رقیب

برای راحتی خودتان نمی‌توانید آینده بیزینس تا را با شکست مواجه کنید! احتمالا فکر کردن یا اقدام کردن و راحت طلبی افراد ترغیب‌شان می‌کند تا از برند های مختلف کپی برداری کنند تا راحتی در لحظه خودشان را حفظ کنند، وقتی کپی کننده‌ای برند های دگیر از جنبه های مختلف باید باید به شما بگوییم که در بهترین حالت ممکن د کسب و کار و حوزه کاری خودتان نفر 2 یا برند 2 آن حوزه خواهید شد و شما هم می‌دانید در جستجو گوگل کلیک نتیجه اول با کلیک نتیجه دوم چقدر متفاوت است، دقیقا همین اتفاق در کپی کردن در کسب و کار می‌افتد شما نمی‌توانید مشتریان را مثل آن برندی که از آن کپی کردید جذب کنید شما نمی‌توانید اعتماد افراد را جلب کنید و به شکست محکوم هستید.

دنبال افزایش درآمد بیزینس تان هستید؟

برای شما خبر عالی داریم!

برای تان پادکستی را آماده کردیم که بتوانید بیزینس تان را رشد و درآمدتان را افزایش دهید

این پادکست به مدت محدود بصورت هدیه می باشد

برای دانلود پادکست بر روی دکمه پایین کلیک کنید

شما باید منحصر به فرد باشید تا بتوانید به جایگاه بالا برسید منحصر به فرد بودن برند شما یعنی تفاوت در ایجاد ارزشی که به جامعه ارائه میدهید است و دقیقا همین مورد که تفاوت را در ارزش ایجاد می‌کند، تفاوت را در نتایجی مثل فروش ایجاد می‌کند؛ هیچ وقت نمی‌توانید به یک برندی اشاره کنید که کپی کرده و شماره 1 بازار شده.

3- دنبال راهکار نبودن

این مورد بسیاری از کسب و کار را نابود کرده کسب و کار های آفلاین همیشه ذهنیتی دارند که به اشاره می‌کنید فقط صبر کنیم  (اصطلاح ذهنیت سنتی ها) و این مورد هیچ وقت جواب نمیدهد! شما بابد برای بیزینس تان استراتژی های مختلف یا همان پلن های را داشته باشید برای شرایط سخت بازار تا بتوانید به جایگاه بالا برسید در کسب و کارتان حتما اگر در رابطه با استراتژی کسب و کار خبری ندارید به مقاله آن سر بزنید.

وقتی شما می‌توانید به نتایج عالی برسید که دنبال راهکار باشید وقتی راهکار نداشته باشید اقدامی در کار نیست وقتی اقدامی در کار نباشه نتیجه‌ای هم در کار نیست، این عوامل زیادی می‌تواند داشته باشد از قبیل ترسیدن از تغییر یا باور به اینکه از دست من چیزی برنمیآید برای همین حرکت نمیکنم، برای ترس از تغییر می‌توان این را گفت که شما اطلاعات در رابطه با آن موضوع ندارید مثلا طبیعی هست در ساخت وبسایت ترس داشته باشید ولی در صورتی که اطلاعاتی در رابطه با این موضوع بدست میاورید ترس‌تان از بین میرود و در رابطه با باور اشتباه این را می‌توان گفت که چرا این همه بیزینس آنلاین وجود دارد و میلیاردی در روز فروش دارند، پس باید به اطراف خود نگاه کنید و الگو های را نشان بدهید به خودتان که با باور فعلی‌تان در تضاد است.

بعد از این موارد برای اینکه ایده های تغییر به ذهنتان بیاید باید سوالات کوچینگی از خودتان بپرسید تا تمرکزتان روی سوالاتی باشد که برای‌تان مسیر را نشان می‌دهد می‌توانید برای دیدن مقاله سوالات کوچینگی روی متن لینکی کلیک کنید.

جمع بندی

بهترین روش رشد آگاهی از جایگاه فعلی است، شما برای اینکه بیزینس‌تان در بازار رقابتی خودتان شماره 1 بازار شود باید اقدامات خودتان را انجام دهید نسب به تغییر وضعیت فعلی با سوالات کوچینگی، اگر شما صاحب کسب و کار هستید حتما برای کسب و کارتان استراتژی های مختلف ایجاد کنید تا در شرایط سخت از آن ها پیروی کنید.